Dálniční známka Slovensko

vlajka_sk Aktuální informace o dálníčních známkách (kupónech) na Slovensku pro rok 2013

do konce ledna následujícího roku. Stejně jako u nás máte k dispozici dva měsíce navíc.

Fungování dálničních známek na Slovensku

Dálniční známky Slovensko 2013

Na Slovensku jsou placené dálnice ale i silnice I. Tříd, stejně jako u nás i na Slovensku jsou dálniční známky nebo nálepky

Na Slovensku jsou zpoplatněny dálnice a silnice I. tříd. Dálniční známky jsou určeny pro vozidla do 3,5t. Veškeré dopravní prostředky s vyšší hmotností mají povinnost platit mýtné.

Kde jsou dálniční známky povinné – zpoplatněné úseky silnic a dálnic na Slovensku

Mýto
Zdroj mapy: www.cdb.sk

Ceny slovenských dálničních známek (nálepek)

Na Slovensku jsou stejné délky dálničních známek, tedy:

  • Desetidenní známka
  • Měsíční známka
  • Roční známka

Ceny známek jsou stanovovány každý rok na základě nařízení slovenské vlády o výši časových poplatků a mýtného. Konkrétně jde o následující nařízení:
Nařízení vlády SR č. 444/2010 Z.z. z 27. října 2010, kterým se stanoví výše úhrady za užívání vymezených úseků dálnic a rychlostních silnic pro motorová vozidla a jízdní soupravy (ve znění novely č.. 417/2011 Zz ze dne 9. listopadu 2011)
Vyhláška MDVRR SR č. 410/2011 Z. z. z 15. listopadu 2011, kterou se stanoví způsob označení úseků dálnic a rychlostních silnic, jejichž užívání podléhá úhradě, vzor nálepky a způsob jejího umístění na motorovém vozidle

Ceny rakouských dálničních známek pro rok 2013

Vozidlo Typ kupónů Cena v Kč

do 3,5 t

roční (2) 1.390,00
měsíční (3) 390,00
10-ti denní (4) 280,00

Ceny v korunách jsou platné k 10.8.2013, závisí na aktuálním cenovém kurzu vůči euru a jsou platné při koupi kuponů v České Republice.

Kde se dají dálniční známky koupit?

Rakouské dálniční známky lze v ČR zakoupit na čerpacích stanicích, na všech pobočkách České pošty (pozor na severu Čech nemusí být k dispozici všechny typy, nebo dokonce ani jeden!). Další místa, kde můžete známku dostat jsou některé cestovní agentury, zvláště jihočeské a pak také pobočky ÚAMK .
Online pak můžete dálniční známky Rakousko nakoupit na webu Metalexu, kde je možno objednat jak osobní vyzvednutí na více odběrných místech tak i zaslání pozemní poštou.

Typy dálničních známek

Pro osobní vozy i pro motocykly platí stejné doby dálničních známek, ale jiné ceny!

Dálniční známka desetidenní

Platnost desetidenní dálniční známky začíná dnem vyznačeným na kupónu a končí uplynutím desátého kalendářního dne. Tzn. např. od 15. 4. 2013 do 25. 4. 2013.

Dálniční známka dvouměsíční

Dvouměsíční rakouský dálniční kupón platí ode dne vyznačeného na známce po dobu následujících dvou měsíců. Jako počáteční den platnosti lze zvolit libovolný den. Můžete tedy zakoupit např. známku, která bude platit od 3. května 00:00 hod do 2. července 24:00 hod.

Dálniční známka roční

Platnost ročních dálničních kupónů (známek) v Rakousku začíná stejně jako v ČR vždy 1. prosince a platí až do konce ledna následujícího roku. Stejně jako u nás máte k dispozici dva měsíce navíc.


Platnost dálničních kupónů 2012

Schválené navýšení cen dálničních kuponů na Slovensku:

Platnost a ceny dálničních známek na Slovensku 2012 :

  • Roční dálniční známka - cena 50 EUR - platí od 1.ledna 2012 do 31.ledna 2013
  • Měsíční dálniční známka - cena 14 EUR - platí 30 dní včetně dne označení (den označení je prvním dne platnosti, poslední den platnosti je 30. den v pořadí)
  • Desetidenní dálniční známka - cena 10 EUR - platí 10 dní včetně dne označení (den označení je prvním dnem platnosti, poslední den platnosti je 10. den v pořadí)

* ceny jsou uvedeny v eurech

 

 

Novinky

  • 15|08 Na webu Nová D1 najdete aktuáolní informace o modernizaci dálnice D1 včetně všech uzavírek, uplynulých i plánovaných. Chystáte-li se jet z Prahy do Brna doporučujeme se informovat o aktuálních uzavírkách.
  • 27|06 Zprovozněn úsek Tábor - Veselí nad Lužnicí, dalších 23 nových kilometrů na dálnici D3!
  • 01|01 Aktualizovali jsme ceny dálničních známek pro Českou republiku, Slovensko, Švýcarsko a Rakousko

Newsletter